Wieczór Słowiański w Wasilkowie – tradycja i magia przesilenia
20 czerwca w Wasilkowie świętowano letnie przesilenie podczas Wieczoru Słowiańskiego pełnego warsztatów, rytuałów i tradycji.

Z okazji letniego przesilenia Miejski Ośrodek Animacji Kultury w Wasilkowie zorganizował Wieczór Słowiański, który zgromadził miłośników dawnych tradycji. Uczestnicy mogli skorzystać z warsztatów gimnastyki słowiańskiej prowadzonych przez Małgorzatę Daniło-Gorlewicz, nauczyć się tradycyjnego tańca pod okiem Julii Dondziło, a także pod kierunkiem Emilii Szatyłowicz upleść wianki.
Emocjonującym punktem wieczoru było rytualne rozpalenie ognia. Na zakończenie uczestnicy wspólnie weszli do rzeki i puścili wianki na wodę, tworząc wyjątkową, nastrojową atmosferę. Pełna fotorelacja z wydarzenia dostępna jest na profilu Facebook Miejskiego Ośrodka Animacji Kultury w Wasilkowie.
Na podstawie: Miasto i Gmina Wasilków
Galeria zdjęć
10 zdjęć z wydarzenia. Kliknij dowolne żeby otworzyć lightbox.